Дніпро, Запорізьке шосе 28м

28.09.2022
309

ВІД ФЕРМИ ДО КАРТКИ КАВИ: ІСТОРІЯ УЛЮБЛЕНОГО НАПОЇ.

Сьогодні вранці цікавість взяла гору. Пройшло 5 років з того часу, як я випив першу чашку кави, і я за цей час особливо не заглиблювався в процес того, де і як виробляють каву. Думаю, що і більшість з нас так само не замислюються коли п'ють каву, але ми повинні дійсно цінувати працю тих, хто дає нам таку можливість отримувати насолоду вранці.

Подумати тільки, що вирощуючи такі маленькі зерна кави створили масову культуру та промисловість у всьому світі. Весь світ п'є каву, але мало хто знає про її походження. У цій статті ми розглянемо всі етапи того, як кава із землі потрапляє на вашу кухню або кав'ярню, наповнюючи ваш день бадьорістю та позитивом. Так що влаштуйтеся зручніше, приготуйте чашку ароматної і давайте поринемо в цю атмосферу і все ж таки отримаємо відповідь на запитання: звідки береться кава?

Ви все ще думаєте, що кава виробляється десь на фабриці?
Більшість із нас саме так і думали, що в банках з кавою, які продавалися в супермаркетах, - це черговий рослинний продукт, який виробляється масово. Насправді кава – це рослина. Кавові зерна - це насіння маленьких ягід, які ростуть на деревах і мають схожість на вигляд з нашою вишнею. Наразі цей факт уже став загальновідомим. Проте, більшість любителів кави досі не розуміють, наскільки дивовижною і складною є історія від ферми до чашки кави на нашому столі.

Дізнавшись усю історію від А до Я, Ви більше ніколи не зможете просто так дивитися на каву в зернах , які долають такий тривалий шлях, щоб ми могли насолоджуватися цим ароматним напоєм щоранку.

КАВАВЕ ГОСПОДАРСТВО - СКЛАДНА ДИСЦИПЛІНА.

Для фермерів, які орієнтовані на якість, вирощування кави відбувається не просто так. Це вимагає самовідданих зусиль, стратегічного планування та великого терпіння. Все починається з насіння у землі. Поступово насіння перетворюється на невелику рослину, відростають тонкі гілки, кілька листочків. Фермер пересаджує це крихітне деревце з розплідника в поле і ретельно документує його зростання. Пройде не менше двох років, перш ніж на нових деревах з'являться кавові зерна і фермер дбатиме про них на кожному етапі шляху, щоб вони залишалися здоровими.

Він ретельно відстежує кілька показників, які можуть впливати на якість, наприклад:

  • Кислотність ґрунту
  • Поживні речовини ґрунту
  • Вологість у атмосфері
  • Вологість ґрунту
  • Шкідники тощо.

Внесення певного складу добрив та графік поливу потребують постійного коригування. Деякі рослини час від часу потребуватимуть обрізки. Потрібно уважно стежити за листям, щоб у разі появи шкідників або хвороби вчасно ізолювати і хвороба не пішла поширюватися на всю рослину цілком. Це довга і старанна робота фермера, але ці дерева дають яскраво-червоні плоди (ми називаємо їх «вишнями»).

ЗБІР КАФОВНОЇ ВИШНІ ПРАЦЯ ВИМУЖНИЙ І ДУЖЕ ТРУДОЇМКИЙ.

Деякі ферми використовують механічні комбайни, щоб очистити дерева від кавової вишні, але більшість фермерів дотримуються ручного збору. Він не вимагає величезних початкових інвестицій у дороге обладнання та техніку, дає місцевим жителям сезонну роботу і, як правило, дає набагато якісніші боби. Робітники цілий день прочісують кавові ферми, вибірково збираючи стиглі вишні та залишаючи недозрілі наступного тижня.

Для декого це єдина робота за весь рік. Комбайни доставляють зібраний урожай на станцію обробки, де кавові зерна відокремлюються від зовнішньої фруктової оболонки і на кожній переробній фабриці свій спосіб отримання готових зернових бобів з «вишні», але більшість методів поділяються на три основні процеси.

Природний процес - у своїй методі цілі вишні викладають великі тераси чи грядки, де вони сохнуть протягом наступних 2-4 тижнів. Після висихання шкірки вишні можна легко видалити з бобів за допомогою техніки. Фруктова частина вишні знаходиться в контакті із зернами так довго, що натуральна кава після очищення має сильніший фруктовий смак, більшу насолоду та густу насиченість ароматів.

Процес промивання - цей метод включає використання механічного депульпатора для видалення фруктової шкірки з кавових бобів, а потім замочують їх у великих резервуарах з водою на 1-3 дні. Коли цей етап ферментації завершено, боби змивають та викладають сушитися на 1-3 тижні. Оскільки фруктова шкірка видаляється на ранній стадії процесу, вимита технологічним способом кава на смак стає чистою, вишуканою і як правило, має більш яскраву кислотність.

Процес обробки з медом - у цій категорії нових методів шкірка та м'якоть вишні видаляються механічно, але на бобах залишається трохи липкого фруктового слизу (виглядає як мед). Потім ці боби кладуть сушитися на 1-3 тижні, де цукор зі слизу карамелізується на бобах. Оскільки більша частина, але не вся фруктова оболонка видаляється на ранньому етапі, кава з медовим процесом часто здається чимось середнім між двома іншими основними методами: середньою консистенцією, середньою кислотністю та винятковою насолодою. Більшість фірмових сортів кави є промиті кавові зерна.

Після обробки боби сортуються та готуються до експорту, їх упаковують та відправляють на вантажівках у портові міста. До цього часу вони відомі як зелені кавові зерна через їхній колір. Тепер ми наближаємося до кроків, які можуть бути вам вже знайомі – це процес обсмажування або мовою кавників, обсмажування.

ДЕГУСТАЦІЯ КАВИ

Тепер процес стає ще більш захоплюючим. Після всієї цієї важкої роботи зі збирання та переробки кавових зерен кілька щасливчиків матимуть змогу першими спробувати врожай. Після візуального огляду зелених кавових зерен невелика партія буде обсмажена та подрібнена для перевірки смаку. Дегустатор або каппер спочатку нюхає каву, щоб перевірити її ароматичні якості. Запах кави – важливий фактор, що визначає смак кави.

Потім каппер бере кілька зразків кавових зерен, розжовує їх і випльовує, щоб визначити смакові якості зерна. Хороший кавовий каппер може продегустувати кілька партій та зразків за один день і при цьому вміти визначати окремі недоліки чи характеристики. Важливість смакових якостей кави полягає не тільки в тому, щоб виявити недоліки, але й у тому, щоб побачити, які зерна добре змішуватимуться.

Після дегустації бобів їх експортують до обжарювачів. Це підводить нас до наступного етапу процесу, і це не що інше, як вид мистецтва.

ОБЖАРКА КАВОВИХ ЗЕРЕН

Процес обсмажування кави - один із найважливіших етапів усієї подорожі. Цей процес виконується з великою обережністю, щоб перетворити зелені кавові зерна на божественні корисні зерна, які ми купуємо і вдома насолоджуємося цим божественним напоєм. В основному процесом обсмажування займаються професіонали в області кави, а деякі поціновувачі кави обсмажують зерна будинку отримуючи від процесу задоволення, а в нашому магазині Ви завжди зможете купити свіжообсмажену каву , щоб приготувати смачну каву в домашніх умовах заварюючи її в турці.

Ось різні етапи процесу обсмажування кави:

  • Попереднє нагрівання - барабан необхідно попередньо нагріти приблизно до 200 ℃ , перш ніж зелені боби можна буде помістити в машину для смаження. Температура може змінюватись в залежності від обладнання та стилів обсмажування.
  • Сушка - кава потрапляє в машину для смаження і зерна починають поглинати тепло. Тепер почне утворюватися пара через випаровування води всередині бобів.
  • Аромати та звуки - ось де починається справжня обсмажування. Цукор усередині бобів починає карамелізуватися, вода починає виходити з бобів через пару і буде чути знаменитий «перший тріск». На цьому етапі зерна вони технічно готові до подрібнення та використання для приготування кави.
  • Подальша карамелізація - після першого потріскування боби продовжуватимуть карамелізуватися. Зерна кави на цьому етапі знаходиться на найпопулярнішому ступені прожарювання.
  • Темна обсмажування - якщо ви продовжите смажити довше, цукор почне підгоряти і смак кави буде з гіркуватістю. Таким чином виходить темні обсмажені зерна кави. Темна обсмажування - зазвичай використовується для холодної кави.

Весь процес обсмажування набагато складніше, тому, якщо ви хочете побачити докладніше як обсмажуються кавові зерна подивитися відео нижче. Ви отримаєте докладне уявлення про те, як у кав'ярнях готують обсмажені зерна.

Коли кавові боби пройшли етап дегустації, тобто. контролю якості, вони вирушають на обсмажування по всьому світу. Обсмажування кави полягає в додаванні режиму до тих пір, поки зерна не стануть приємними на смак. На практиці це навичка, яка включає в себе точне регулювання теплової обробки, рівномірного повітряного потоку і часу, щоб отримати більше приємних ароматних уподобань з кожного зерна.

Смажники з наукової точки зору контролюють ці процеси, щоб гарантовано отримати правильні хімічні реакції. Не все так просто, як могло б здатися на перший погляд. Протягом 9–16-ти хвилинної маніпуляції обсмажування відбувається понад 800 ароматичних сполук, і найменші помилки можуть надалі вплинути зміну смаку.

Як тільки обжарювач визначив метод, який найкраще підходить для кави (для кожного сорту потрібен свій «рецепт або тип» обсмажування), потім він може використовувати його у великих партіях, які потім вирушають до кафе, супермаркетів і потім з'являються у нас вдома.

ПРИГОТУВАННЯ КАВИ: ТУТ РОЗКРИВАЄТЬСЯ ЦІХА.

Ви подрібнюєте зерна, засипаєте їх у свою улюблену кавоварку і заливаєте водою, а далі відбувається чаклунство. Закриваєте очі та уявляєте, як перед вами відкриваються зернові плантації, величезні гектари землі, як з неї вириваються гази та аромати.

Вода наповнює землю, витягуючи кислоти, цукру та сотні інших ароматичних сполук із проміжків між мікроскопічними кавовими зернами. Ви не можете бачити все, що відбувається, але можете це відчути. Повітря навколо вас наповнюється ароматом, який ми всі знаємо та любимо. Вода у кавоварці змінюється від прозорої до темно-коричневої. І ось коли все розказано і зроблено, ви робите ковток.

Шлях кавового зерна довгий, наповнений пристрастю, дисципліною, мистецтвом та наукою. Тепер Ви знаєте, що дорогоцінні кавові зерна були виготовлені не на фабриці, а людьми - безліччю людей. Купуючи каву в зернах у виробника, ми тим самим шануємо працю фермера, який вирощує боби і вкладає свою працю, а ми ретельно обсмажуємо і доставляємо каву прямо до споживача, щоб ви пили каву щодня.

Як ми вже говорили, ви більше ніколи не дивитися на кавові зерна так само, як ви дивилися на них раніше.

У нас Ви можете купити каву в зернах з доставкою по Україні та по Дніпру безкоштовно, замовивши хоча б 1 кг.

Похожие статьи
Написать отзыв
Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.